Outlet -50%

Zakazane życzenie

36.90 zł

18.45 zł

Chwilowo niedostępny

Trzy życzenia.
Każde ma swoją cenę.
Ile warta jest miłość?
Ona jest potężnym dżinnem.
On złodziejem z ulicy.
Połączyła ich pradawna magia.


Kiedy Aladyn odnajduje magiczną lampę, Zahra zostaje przywrócona światu, którego nie widziała od pięciuset lat. Ludzie i dżinny pozostają w stanie wojny, więc aby przetrwać, musi ukrywać swą tożsamość. Przybierając różne kształty, będzie trwać przy swoim nowym panu aż do czasu, kiedy ten wypowie swoje trzy życzenia.


Wszystko się komplikuje, gdy Nardukha, potężny król dżinnów, oferuje Zahrze szansę całkowitego uwolnienia od magii lampy. Uratowanie siebie oznacza jednak zdradę Aladyna człowieka, w którym Zahra zakochała się wbrew sobie. Teraz musi podjąć dramatyczną decyzję: wybrać między wolnością a uczuciem zakazanym, lecz silniejszym niż wszystko, co znała do tej pory.


Skrywane przez stulecia tajemnice, baśniowy świat skrzący magią, niebezpieczeństwo i miłość wbrew wszelkim zasadom.


Baśń tysiąca i jednej nocy opowiedziana na nowo.


***


Magiczna, romantyczna i olśniewająco napisana - ta powieść to rzadki, błyszczący klejnot.
-Sarah J. Maas, autorka serii Szklany tron


Zakazane Życzenie przypomniało mi, za co pokochałam baśń o Aladynie.
-Marissa Meyer, autorka cyklu Saga księżycowa


Każdy kolejny rozdział tej emocjonującej opowieści jest pełen niespodzianek. Nie mogłam się oderwać! - Colleen Houck, autorka cyklu Klątwa tygrysa


Opowieść frunie naprzód z prędkością latającego dywanu, a zaskakujące zwroty akcji zapierają dech w piersi. - Rene Ahdieh, autorka Gniewu i świtu


Walka o wolność na przekór wszystkiemu, smak prawdziwej miłości i jedno Zakazane Życzenie. Co wybrać wolność czy miłość? - Paulina Wierzbicka


Dżinn i człowiek przeciwko dwóm światom. Długo będziecie pamiętać o tej książce.
-Miłka Awgul


Jessica Khoury zabiera czytelnika do świata znanego z Baśni z tysiąca i jednej nocy, w którym powietrze jest przesiąknięte magią, a dżinn mieszkający w lampie potrafi spełnić każde życzenie.
-Monika DoerreJessica Khoury napisała swoją pierwszą powieść, fanfik Danny'ego i dinozaura Syda Hoffa, w wieku czterech lat. Spisała ją na luźnych kartkach, które spięła zszywkami i postawiła na półce z książkami w swoim przedszkolu. Od tamtego dnia marzyła o byciu pisarką.


Kiedy akurat nie pisze, spędza czas z rodziną, gra w gry wideo i podróżuje po świecie w poszukiwaniu inspiracji do kolejnych książek. Mieszka w Greenville w Karolinie Północnej. Jest autorką powieści Origin, Vitro i Kalahari.

 1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

 • Autor: Jessica Khoury
 • Wydawnictwo Sine Qua Non
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2017
 • Ilość stron: 384
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978837924772133
 • ISBN: 9788379247721
 • EAN: 978837924772133
 • Wymiary: 13.5x21.0x2.8 cm