-19%

Sąd ostateczny. Yorgi. Tom 4

29.90 zł

24.22 zł

Wysyłka w środę, 06.07.2022. Zobacz czasy dostawy.

Yorgi Adams, ostatni z tajemniczych Świetlnych powraca! Po świetnie przyjętych pierwszych dwóch tomach komiksu o przygodach tego byłego członka oddziału superżołnierzy przyszła pora na finał niezwykłej historii.
W tomach "Komiks, którego nie było" oraz "Sąd ostateczny" Philip K. Dick spotyka się ze Stanisławem Lemem, świat odległej przyszłości przenika z Polską epoki PRL-u, a komunistyczni działacze i milicja stawiają czoła kosmitom. A to wszystko, by ocalić stojący na skraju przepaści świat. Tylko czy to się może udać?
W historii polskiego komiksu nie było zbyt wiele pozycji, które mogłyby powalczyć o miano następcy "Funky`ego Kovala". Oto jednak ukazał się "Yorgi", komiks który nie tyle dorównuje poprzednikowi, co zostawia go daleko za sobą.
Paweł Deptuch, "Nowa Fantastyka"
Pociąga mnie w "Yorgim" to, czego nie ma było w "Funkym Kovalu". Świat niby techniczny, ale nie od linijki, rzeczywistość narkotyczna, lecz nie w jednej sekwencji a rozciągnięta na całości. Rzontkowski (współtworzący szalone teksty Mumio) oraz Ozga lekceważą ograniczenia i wymogi, których więziły Polcha, Rodka i mnie.
Maciej Parowski, "Czas Fantastyki", scenarzysta "Funky`ego Kovala"
Udana, polska fantastyka naukowa - uwodząca rozmachem i szczegółowością wizji.
Tomasz Pstrągowski, Komiksomania
  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję