-28%

Rita

Nowość

99.00 zł

71.28 zł

Wysyłka w czwartek, 17.10.2019. Zobacz czasy dostawy.

"Rita" to druga część futurystycznej antyutopii z cyklu "Bardo". W komiksie ponownie zanurzamy się w rzeczywistość miasta "bez końca", gdzie wymarła roślinność, giną ostatnie gatunki zwierząt, a jedzenie zastąpiły chemiczne pigułki.

Czy jest szansa na ocalenie świata skażonego przekleństwem bezpłodności? Czy despotyczne rządy Naczelnego mają rację bytu, a eksperymenty doktora Majnda zmierzają ku życiodajnym rezultatom? Wreszcie czy Stolp wyjaśni trapiącą go zagadkę?

Jeśli chcecie znaleźć odpowiedź na te i inne pytania, sięgnijcie po "Ritę", która jest kontynuacją "Stolpa".

Wojciech Stefaniec jest specjalistą od barwy i konturu - światy, które buduje, cechuje niezwykła plastyczność, a tetralogia "Bardo" to dzieło, w którym popuścił wodze wyobraźni jak nigdy dotąd. Dla miłośników komiksu - lektura obowiązkowa.

Daniel Odija do tej pory był kojarzony z powieściami na wskroś realistycznymi, opowiadającymi o problemach z transformacją ustrojową. Tetralogia "Bardo" to radykalne odejście od tej tematyki. Dwukrotnie nominowany do Literackiej Nagrody "Nike", jeden z najważniejszych polskich pisarzy w komiksie? To trzeba przeczytać.
  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję