-15%

Przygody Dobrzyka Ryjówka przeznaczenia. Tom 2. Norka zagłady

39.90 zł

33.92 zł

Wysyłka we wtorek, 28.09.2021. Zobacz czasy dostawy.

Druga odsłona niesamowitych przygód Dobrzyka, bohaterskiej ryjówki, którą świat poznał w tomie „Ryjówka przeznaczenia”!

Ryjówki to niewielkie, ruchliwe i wiecznie głodne ssaki. Niemal bez przerwy polują – nie pogardzą owadem, dżdżownicą, ślimakiem czy małą rybką. Mało kto jednak wie, że ryjówkom przydarzają się też mrożące krew w żyłach przygody.

Zagrożenie ze strony człowieka zaśmiecającego dolinę ryjówek minęło (patrz „Ryjówka przeznaczenia”), ale kłopoty owadożernych mieszkańców lasu się nie skończyły. Przed ryjówką malutką – Dobrzykiem – staje kolejne wyzwanie: inwazja armii norek amerykańskich. Tylko jak poradzić sobie z drapieżnikiem, który nie boi się nikogo i niczego?

Prawdziwe procesy zachodzące w przyrodzie i mnóstwo ciekawostek z życia ryjówek i ich pobratymców w przygodowym sosie – oto czego można się spodziewać po „Norce zagłady” Tomka Samojlika. A dodatkowo: przyjaźń wystawiona na próbę, wpadanie w tarapaty i wyplątywanie się z nich, pojedynki na pazury, dzioby i ogony oraz wiele, wiele więcej...

Akcja, nienachalne elementy edukacyjne, sympatyczni bohaterowie i ich fascynujący świat – autor przygód Dobrzyka doskonale wciela w życie słynną zasadę Papcia Chmiela, autora „Tytusa, Romka i A’Tomka”: „Bawiąc uczyć, ucząc bawić”.

Perypetie gromadki ryjówek z głównym bohaterem Dobrzykiem na czele urzekają dowcipem, wartką akcją, sympatycznymi wizerunkami.
Ewa Skibińska, Ryms.pl

Gdyby ktoś zadał mi pytanie „jaki jest najlepszy polski komiks, przeczytany przez ciebie w tym roku?” to bez wahania odpowiedziałbym, że „Ryjówka przeznaczenia”.
Maciej Gierszewski, Kolorowe Zeszyty

  1. Ocena:

    Spokój lasu zostaje zakłócony niepokojącymi wieściami o zbliżającej się zagładzie. Znowu! Tym razem ekspansywne norki amerykańskie planują przejąć las i zniszczyć ryjówki. Cóż, nie mają one naturalnych wrogów, więc pogrywają sobie coraz śmielej. Na ich czele stoi tajemnicza Norka Zagłady, która nosi na głowie dziwny hełm i mówi głosem niczym z czeluści piekielnych albo chociaż głębokiej piwnicy. Dobrzyk, namawiany przez nowo poznaną ryjówkę Żywię, planuje namówić agresora, by wszyscy żyli w ekosystemie we względnej zgodzie.

    Tym czasem Śmiłka, ukochana Dobrzyka, wraz z nowo mianowanym królem ryjówek, potężnie zbudowanym Odylcem. Jednak postawna ryjówka ma malutki mankament: tak naprawdę jest mocna tylko w gębie, a inteligencją i odwagą nie grzeszy. Na szczęście Śmiłka myśli i działa za nich obu. A jej celem jest znalezienie odpowiednio groźnego sojusznika, by napędzić norkom stracha. Czy jednak takiego znajdzie i namówi na pomoc? No i skąd właściwie znalazły się w polskim lesie norki amerykańskie?

    Więcej na [Adres usunięty]

    Dodana przez Monika K. w dniu 2019-12-28 20:57:46

Napisz recenzję