-20%

Pokolenia. Gra planszowa

149.99 zł

119.99 zł

Produkt niedostępny

Polska edycja gry Village.

Życie na wsi jest ciężkie, ale bywa różnorodne. Niektórzy mieszkańcy robią karierę w radzie gminy lub w kościele, podczas gdy inni zostają podróżnikami i wyruszają w świat. Każdy z graczy kontroluje losy jednej rodziny i stara się zapewnić jej sławę. Musi jednak pamiętać o ważnej rzeczy: czas nieustannie gna do przodu i członkowie jego rodziny będą stopniowo umierać. Z pewnością ci mieszkańcy, którzy ciężko pracowali za życia będą dobrze wspominani po śmierci, a ich losy zostaną uwiecznione w wiejskiej kronice.

Gra składa się z szeregu rund, podczas których gracze będą kierować losami swego rodu. W tym celu można wyznaczać członkom rodziny różne zadania we wsi. Pracujący w gospodarstwie zatroszczą się o dobre zbiory, przeznaczeni do służby w kościele przyniosą punkty sławy, zaś rodzina w radzie gminy, prócz cennych punktów, zagwarantuje także przywileje. Ten, kto zdecyduje się na podróż, zapewni swemu rodowi sławę oraz zależnie od celu swej wyprawy, wzrost wpływów lub pieniądze. Z kolei członkowie rodziny pracujący w warsztatach rzemieślników wyprodukują dobra. Dobra te oraz zboże można wymienić na targu na punkty sławy.

Te różnorodne możliwości, jakie oferuje gra, powiązane są z różnymi obszarami na planszy wsi. Każdy obszar ma przyporządkowane jedno pole akcji. Z tych pól pozyskiwać będziecie różne kostki wpływu, aktywując tym samym określone akcje. Ponadto, wiele akcji zajmuje sporo czasu. Tymczasem w tej grze, tak jak w prawdziwym życiu, najstarsi członkowie rodziny stopniowo umierają. Gdy ktoś z rodu pożegna się z tym padołem, zawód, jaki wykonywał za życia, zadecyduje o tym, czy zmarły zostanie uwieczniony w kronice wsi, czy też nie. Gdy wszystkie miejsca w kronice lub wszystkie anonimowe groby zostaną zapełnione, gra się kończy, a gracze otrzymają jeszcze punkty za różne obszary we wsi. Gracz, który ma na końcu gry najwięcej punktów sławy, zwycięża.

Zawartość pudełka:
* plansza do gry,
* 4 plansze gospodarstw,
* 48 drewnianych pionków,
* 24 żetony klientów,
* 1 arkusz z naklejkami,
* 20 worków ze zbożem,
* 3 karty przygotowania,
* 15 monet,
* 78 drewnianych kostek,
* 1 żeton "nowy pierwszy gracz",
* 1 znacznik pierwszego gracza,
* 1 karta pomocy "msza",
* 40 żetonów dóbr,
* instrukcja.

Cechy gry:
* liczba graczy: 2-4 osoby,
* wiek: 12+,
* czas gry: ok. 75 min.

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

  • Tytuł: Pokolenia
  • Autor: Brand Inka
  • Rok wydania: 2012
  • Kod producenta: 1167
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 4260070351167
  • Język: polski
  • EAN: 4260070351167
  • Wymiary: 29.5 x 29.5 x 7 cm