Odlotowy Wyścig. Gra karciana

169.90 zł

Produkt niedostępny

Steampunkowy wyścig wokół Alp pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji.

W Odlotowym Wyścigu możecie wcielić się w jedną z historycznych postaci, zbudować własną maszynę krocząco-latającą i stanąć w szranki z innymi steampunkowymi wynalazcami! Połączcie prąd, parę, garść trybików i zaworów w jedną niestabilną konstrukcję i ruszajcie w wyścig wokół Alp!
Na czym to polega?

W Odlotowym Wyścigu wcielamy się w jednego z szesnastu dostępnych odkrywców, od Marie Curie przez Adę Lovelace po Thomasa Edisona. Dostajemy kartę kokpitu naszego wynalazku wraz z dołączoną do niej kartą silnika.

Ustawiamy się na linii startu, pierwszym z sześciu losowych kafelków podzielonych na pola i zaczynamy wyścig!

Każdy gracz bierze cztery karty, po jednej z góry każdej talii (brązowej, srebrnej, złotej i talii kart doładowań), wybiera i zagrywa jedną z nich - pozyskując kostki, trybiki czy specjalne moce i rozbudowując maszynę, a trzy pozostałe przekazuje następnemu graczowi powtarzając proces aż do wyłożenia wszystkich kart.

Gdy ostatnia karta zostanie zagrana następuje koniec fazy draftu i zaczyna się faza odpowietrzania! Teraz w ruch idą żetony trybików, dzięki nim manipulujemy kostkami umieszczonymi na naszej konstrukcji, odblokowujemy i ulepszamy poszczególne jej elementy.

Nareszcie przechodzimy do fazy wyścigu, wszyscy na raz rzucamy swoimi kostkami i używamy ich do napędzania naszego tworu. W zależności od tego z jakich elementów (kart) składa się nasz pojazd przeznaczamy kostki na aktywację napędu (ruch na kolejne pola), tarcz, czy urządzeń służących do pozyskiwania jeszcze większej ilości kostek.

Z racji poruszania się po trudnym terenie, przemieszczanie się na następne pola sprawia, że nasze delikatne wynalazki gubią części i nieustannie się zmieniają. W ostatniej fazie rundy: zniszczeniach, odczytujemy wartość na Wskaźniku Zniszczeń i pozbywamy się tylu elementów naszego bolidu jaką czerwoną wartość pokazał.

Pomiędzy i w trakcie poszczególnych faz możemy używać kart doładowań, zapewniających nieoczekiwane wsparcie dla naszego pojazdu lub utrudniających wyścig pozostałym wynalazcom.
Dlaczego pokochasz tę grę?

Odlotowy Wyścig to zachwycająca graficznie strategia w innowacyjny sposób mieszająca mechanizmy karcianego draftu, rzucania kostkami i jednoczesnego wykonywania akcji.

Zachwyci nie tylko fanów steampunku, ale też wszystkich graczy doceniających pozycję, w którą zagrać może do ośmiu osób bez znaczącego wpływu na długość rozgrywki. Zasady gry bardzo łatwo tłumaczy się nowym osobom.

Opisywana edycja gry posiada wszystkie dodatkowe cele, które odblokowane zostały podczas trwania kampanii fundującej wydanie gry na portalu Wspieram.to.

Zawartość pudełka:
* 120 kart Elementów Maszynerii,
* 40 kart Usprawnień,
* 1 żeton Kierunku Gry,
* 16 żetonów Wynalazców,
* 32 karty Kokpitów i Elementów Maszynerii Wynalazców,
* 8 kart Pomocy,
* 8 żetonów Żarówek,
* 36 kości Pary,
* 36 kości Żaru,
* 36 kości Elektryczności,
* 6 żetonów Wyzwań,
* 8 Mierników,
* 41 żetonów Zębatek,
* 8 dwustronnych kafli Toru.

Cechy gry:
* liczba graczy: 2-8 osób,
* wiek: 14+,
* czas gry: 45-60 min.

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

  • Wiek: od 14 lat
  • Rok wydania: 2017
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5906395371136
  • Oryginalny tytuł: Steampunk Rally
  • Waga (g): 1540.000
  • EAN: 5906395371136