-15%

Nim wstanie dzień. Tom 1

34.99 zł

29.74 zł

Wysyłka we wtorek, 28.09.2021. Zobacz czasy dostawy.

Najlepiej byłoby, gdyby ten komiks nigdy nie powstał...

Żyjemy w świecie, w którym ciągle toczą się wojny wywoływane w imię wybujałych fantazji przez potwory bez sumienia. Wbrew dość popularnej wśród ludzi bez wyobraźni teorii wojna nie jest przygodą. Nie jest też czasem bohaterów, kiedy hartują się charaktery i wykuwa męstwo. Wojna to przede wszystkim śmierć, zniszczenie i rozpacz ocalałych. To o nich są te historie. O niewinnych ofiarach wojny.

"Nim wstanie dzień" to antologia komiksów znanego w świecie polskiego komiksu rysownika Ernesto Gonzalesa. Album cechuje ogromna różnorodność - każdy komiks ma zupełnie inną formę, klimat oraz ładunek emocjonalny.

Historie "Wyjście", "Chodzące nieszczęście", "Traf", "Legendy" i "Śnieg" zostały nagrodzone i wyróżnione w  konkursie na komiks o Powstaniu Warszawskim pt. "Powstanie ‘44 w komiksie" w latach 2007-2010, a następnie wydane przez Egmont w antologii pokonkursowej. "Idziemy w noc" to komiks, który bazuje na animowanym teledysku o tym samym tytule w wykonaniu Mariki i zespołu Maleo Reggae Rockers. "Legenda" zaś to zupełna nowość. Jedno jest pewne, wszystkie zebrane tu opowieści zasługują na szczególną uwagę czytelnika.

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję