-15%

Mój rok Wiosna

39.90 zł

33.92 zł

Wysyłka w czwartek, 23.09.2021. Zobacz czasy dostawy.

Capucine jest małą, radosną, ciekawą świata dziewczynką z zespołem Downa. Ma kochającą rodzinę, która stara się zapewnić jej normalne życie, pełne miłości i szczęścia. Nie zawsze jednak spotyka się to ze zrozumieniem czy tolerancją ze strony innych ludzi. Wychowywanie specjalnego dziecka to trudne zadanie - pełne małych radości, ale również chwil zwątpienia.
Patronami publikacji są: Fundacja Sprawni Inaczej, Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa Bardziej Kochani, Arctic Paper, Gildia.pl, Granice.pl, Sophisti.pl oraz Valkiria.net.
Mój rok to pierwsza z czterech części wzruszającego komiksu, którego główną bohaterką i narratorką jest ośmioletnia dziewczynka. Mimo, iż Capucine postrzega świat nieco inaczej, czuje, cierpi i kocha jak każdy z nas.
Jiro Taniguchi - urodził się w 1947 roku w prefekturze Tottori w Japonii. Zadebiutował w 1971 roku w magazynie Young Comic. Dwa lata później otrzymał nagrodę Big Comic za nowelę graficzną Toi koe (Odległy głos). Kolejne dzieła przyniosły mu coraz większy rozgłos i liczne wyróżnienia. W 1997 roku razem z Jeanem "Moebiusem" Giraud (którego spotkał po raz pierwszy w 1974) tworzy Ikare (Ikar), komiks uważany za jedną z najważniejszych (o ile nie najważniejszą) koprodukcji europejsko-japońskich. Do początku XXI wieku zdobył lub był nominowany do niemalże wszystkich światowych nagród (Shogakkan Manga Sho, Nihon Mangaka Kyokai Sho, Alph`Art - Festival d`Angouleme, Eisner Award itd.). Taniguchi tworzy komiksy o różnorodnej tematyce, jednakże najczęściej przewijającymi się wątkami są natura i życie codzienne Japończyków. W 2009 roku Jiro Taniguchi otrzymał kolejną nominację do Eisner Award tym razem za komiks Ratownik.
Jean-David Morvan (ur. 1969) jest francuskim rysownikiem i scenarzystą. Od dziecka interesował się komiksem. Studiował sztukę w Institut Saint-Luc w Brukseli. Podczas studiów rozwijał swoje zainteresowania związane zarówno z amerykańską, europejską jak i japońską sztuką sekwencyjną. Współpracował z fanzinem Hors Gabarit. Początkowo zajmował się kompleksowym robieniem komiksów, szybko jednak odkrył, że znacznie lepiej sprawdza się jako scenarzysta. Jest autorem między innymi : Nomad (rys. Philippe Buchet i Syvain Savoia), serii Merlin (rys. José Luis Munuera), Armada (rys. Philippe Buchet), Naja (rys. Bengal). Kilkakrotnie nominowany był do nagrody Youth Award (nagrodę zdobył w 2006 roku) na festiwalu w Anguleme oraz belgijskiej nagrody Saint-Michel w kategorii Best Youth Comic (nagrodę zdobył w 2007 roku).
 1. Ocena:

  Podobno dzieci nie rozumieją jak rozmawiają obok nich dorośli o dorosłych sprawach. Zwłaszcza takie dzieci jak Capucine. Ale to nieprawda i dobitnie możemy się dowiedzieć tego choćby z takiej mangi jak Mój rok. Wiosna Jirō Taniguchiego. Capucine to bardzo interesująca dziewczynka, uczennica początkowych klas szkoły podstawowej. Jest tylko dzieckiem i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak zbudowany jest świat. A świat dziecka niepełnosprawnego intelektualnie nie jest najszczęśliwszy. Tak właśnie jest ze światem Capucine. Niby rodzice ją kochają, pani w szkole jest miła, zajęcia terapeutyczne ciekawe, ale coś zgrzyta. Ona, małe dziecko, zupełnie tego nie rozumie i być może dlatego w jej życiu pojawia się wymyślony przyjaciel – Durududu.

  Ale manga Taniguchieego to nie tylko historia małej Cap. To także historia jej rodziców: zapracowanego ojca, który zastanawia się czy podjął dobrą decyzję i zmarnowanej życiem w ciągłych nerwach i stresie matkę, którą smuci już sam widok zmartwionej twarzy w lustrze. Wygląda na to, że decyzja o posiadaniu odmiennego dziecka, choć przemyślana, jest dla nich niezwykle trudna. Czy przezwyciężą swój smutek? Czy matka przypadkiem nie ma depresji, a ojciec nie dąży do romansu, by uciec od ponurej rzeczywistości?

  Więcej na [Adres usunięty]

  Dodana przez Monika K. w dniu 2020-06-28 08:14:18

Napisz recenzję

 • Tytuł: Mój rok Wiosna
 • Autorzy: Taniguchi Jiro, Jean-David Morvan
 • Wydawnictwo Hanami
 • Seria Mój rok
 • Oprawa: Twarda
 • Rok wydania: 2020
 • Ilość stron: 64
 • Format: 24.0x32.0cm
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 51337202243KS
 • Język: polski
 • Podtytuł: Komiks
 • Oryginalny tytuł: Mon anne
 • Tłumacz: Tomaszewska-Bolałek Magdalena
 • ISBN: 9788360740392
 • EAN: 9788360740392
 • Wymiary: 24.0x32.0x1.2 cm