-13%

Marvel classic Elektra assassin

89.99 zł

78.29 zł

Wysyłka w czwartek, 23.09.2021. Zobacz czasy dostawy.

Polska premiera jednego z najsłynniejszych amerykańskich komiksów lat osiemdziesiątych XX wieku!

Elektra - Assassin to mroczna, szpiegowska opowieść o tajnych agentach, konspiracji i bezwzględnych zabójcach, a zarazem odważna próba poszerzenia wizualnych granic komiksu, w której kultowy rysownik Bill Sienkiewicz eksperymentuje z rozmaitymi technikami plastycznymi. Elektra - znana z komiksów o Daredevilu czy grupie Thunderbolts, a także z kinowego filmu - tym razem występuje w historii przeznaczonej dla dorosłych i dojrzałych odbiorców.

Album jest dziełem wybitnych twórców - Franka Millera (Sin City, Batman - Powrót Mrocznego Rycerza) i Billa Sienkiewicza (Daredevil, New Mutants).

 1. Ocena:

  Klasyka gatunku, która niestety nieco "trąci już myszką" przez co zarówno kreska jak i fabuła mocno odbiega od tego do czego mogły nas przyzwyczaić nowe produkcje Marvell'a. Ja jednak chętnie wróciłem do tego komiksu, po części z sentymentu, a po części z ciekawości, gdyż nie miałem okazji wcześniej zapoznać się z całą historią. O ile rysunki może nie porywają, to jednak fabuła doskonale to rekompensuje.

  Nie wszystkim jednak może przypaść do gustu nielinearna fabuła, chaos i zmienna narracja.

  Warto zwrócić uwagę na fakt, że komiks zawiera wszystkie postacie, pojawiające się w jego późniejszych historiach Franka MIllera.

  Komiks stworzono w czasach, gdy twórcy musieli się mocno starać, by przyciągnąć uwagę czytelnika, dlatego ta produkcja Mervella jest wyjątkowa. Elektra odniosła niebywały sukces, a Frank MIller dzięki niej stał się prawdziwą gwiazdą amerykańskiego przemysłu komiksowego.

  Dodana przez Dariusz M. w dniu 2019-07-12 20:34:00

Napisz recenzję