-40%

Krótka Historia Cywilizacji. Gra karciana

89.90 zł

53.94 zł

Produkt niedostępny

Poprowadź swój lud przez ciężkie czasy.

Krótka historia cywilizacji to gra kierowana raczej do zaawansowanych graczy, lecz bardzo elegancka, zwięzła i pozwalająca zakończyć partię w okolicach godziny, nawet przy pełnym składzie osobowym.

Autorem tego tytułu jest młody, utalentowany projektant rodem z Tajwanu Jesse Li, który zasłynął już takimi tytułami, jak Guns & Steel oraz Ponzi Scheme.

Spotkamy tu typowe mechaniki gier cywilizacyjnych: wybór kart za kolejnych epok, liderów, ustroje, gospodarkę, kulturę i oczywiście mechanizm wojny i wyniszczenia przeciwnika. Unikalną mechaniką jest sposób zakupu kart, który lekko przypomina licytację, lecz jest bardziej dynamiczny i konfrontacyjny.

Niczym niewidzialna ręka kierująca przeznaczeniem, będziesz wyznaczać niepowtarzalną ścieżkę dla swego narodu poprzez rozwój w dziedzinie Wiedzy, Budownictwa, Militariów i Ustroju. Z pomocą charyzmatycznych Przywódców poprowadzisz swój lud przez ciężkie czasy, zbudujesz też wspaniałe Cuda, by cały świat mógł podziwiać Twoje osiągnięcia.

Emocje, wybory, poczucie rozwoju cywilizacji i unikalne napięcie, a wszystko to zaklęte w godzinnej rozgrywce. Taka jest Krótka historia cywilizacji.
Jak grać?

Każdy z graczy, jeśli chce pozyskać kartę musi w nią wpierw zainwestować pewną ilość zasobów. Inwestycja może zostać zakończona dopiero w kolejnej turze. W międzyczasie inny gracz może ją "odstrzelić" i dołączyć do swojej cywilizacji.

Jednak w takim przypadku pierwotny inwestor zarabia dużą ilość zasobów. Gracze zmagają się zatem z dylematami. Czy dać ofertę zaporową, która uniemożliwi wykup karty przez innego gracza, czy zaryzykować i liczyć, że nikt nie będzie nią zainteresowany?

Może lepiej zainwestować w kartę, na którą czai się przeciwnik, licząc na łatwy zarobek, a ryzykując, że przeciwnik z niej zrezygnuje?
Dla kogo?

Krótka historia cywilizacji to idealna gra dla:
- miłośników gier cywilizacyjnych i strategicznych,
- zaawansowanych graczy szukających ciekawej gry tableau building.

Zawartość pudełka:
* 68 kart,
* 5 kart pomocy,
* 72 znaczniki zasobów,
* 5 znaczników inwestycji,
* instrukcja.

Cechy gry:
* liczba graczy: 2-5 osób,
* wiek: 12+,
* czas gry: ok. 60-90 min.

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

  • Wiek: od 12 lat
  • Rok wydania: 2018
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5907377126751
  • EAN: 5907377126751