-19%

Krótka Historia Cywilizacji. Gra karciana

89.95 zł

72.82 zł

Wysyłka w piątek, 15.11.2019. Zobacz czasy dostawy.

Poprowadź swój lud przez ciężkie czasy.

Krótka historia cywilizacji to gra kierowana raczej do zaawansowanych graczy, lecz bardzo elegancka, zwięzła i pozwalająca zakończyć partię w okolicach godziny, nawet przy pełnym składzie osobowym.

Autorem tego tytułu jest młody, utalentowany projektant rodem z Tajwanu Jesse Li, który zasłynął już takimi tytułami, jak Guns & Steel oraz Ponzi Scheme.

Spotkamy tu typowe mechaniki gier cywilizacyjnych: wybór kart za kolejnych epok, liderów, ustroje, gospodarkę, kulturę i oczywiście mechanizm wojny i wyniszczenia przeciwnika. Unikalną mechaniką jest sposób zakupu kart, który lekko przypomina licytację, lecz jest bardziej dynamiczny i konfrontacyjny.

Niczym niewidzialna ręka kierująca przeznaczeniem, będziesz wyznaczać niepowtarzalną ścieżkę dla swego narodu poprzez rozwój w dziedzinie Wiedzy, Budownictwa, Militariów i Ustroju. Z pomocą charyzmatycznych Przywódców poprowadzisz swój lud przez ciężkie czasy, zbudujesz też wspaniałe Cuda, by cały świat mógł podziwiać Twoje osiągnięcia.

Emocje, wybory, poczucie rozwoju cywilizacji i unikalne napięcie, a wszystko to zaklęte w godzinnej rozgrywce. Taka jest Krótka historia cywilizacji.
Jak grać?

Każdy z graczy, jeśli chce pozyskać kartę musi w nią wpierw zainwestować pewną ilość zasobów. Inwestycja może zostać zakończona dopiero w kolejnej turze. W międzyczasie inny gracz może ją "odstrzelić" i dołączyć do swojej cywilizacji.

Jednak w takim przypadku pierwotny inwestor zarabia dużą ilość zasobów. Gracze zmagają się zatem z dylematami. Czy dać ofertę zaporową, która uniemożliwi wykup karty przez innego gracza, czy zaryzykować i liczyć, że nikt nie będzie nią zainteresowany?

Może lepiej zainwestować w kartę, na którą czai się przeciwnik, licząc na łatwy zarobek, a ryzykując, że przeciwnik z niej zrezygnuje?
Dla kogo?

Krótka historia cywilizacji to idealna gra dla:
- miłośników gier cywilizacyjnych i strategicznych,
- zaawansowanych graczy szukających ciekawej gry tableau building.

Zawartość pudełka:
* 68 kart,
* 5 kart pomocy,
* 72 znaczniki zasobów,
* 5 znaczników inwestycji,
* instrukcja.

Cechy gry:
* liczba graczy: 2-5 osób,
* wiek: 12+,
* czas gry: ok. 60-90 min.

  • Wiek: od 12 lat
  • Rok wydania: 2018
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5907377126751
  • EAN: 5907377126751
  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję