Outlet -50%

Królewski smok

39.90 zł

19.95 zł

Wysyłka w czwartek, 21.01.2021. Zobacz czasy dostawy.

Krąg siedmiu świec, ognie rozniecone przeciw mrokom.
Strażnicy wpatrywali się we mgłę, która podniosła się z wielkiego obsydianu ustawionego pośrodku kręgu. Ciemność skrywała ich twarze.
We mgle widzieli małe figurki, młodego szlachcica niosącego dziecko, otoczonego wiernymi sługami. Figurki powoli przeszły przez fortecę, widzianą jednocześnie jako ruiny i duch niegdysiejszej strażnicy.
Postacie przechodziły przez ściany jak przez powietrze. Tym też były: wspomnieniem ukrytym w pamięci kilku strażników, którzy stworzyli zjawy murów, odbudowali przeszłość.
- Musimy zabić dziecko - powiedział jeden z nich, gdy mgła opadła, wsiąkając w czarny kamien. Obraz księcia i jego świty znikł.
- Jest zbyt dobrze chronione - odparł drugi.

- Musimy spróbować, bo zamierzają zniszczyć świat.
Nad Wendarem wisi groźba wojny domowej. Wprawdzie król Henryk wciąż nosi koronę, ale jego siostra Sabella podaje w wątpliwość prawo brata do tronu. Wielu jest chętnych, by zaciągnąć się pod jej sztandar, czy to z chęci zysku, czy też z powodu wiary w słuszność sprawy. Rozdarty wewnętrznie Wendar staje na dodatek w obliczu dwóch najazdów - z północy i ze wschodu; musi stawić czoło niosącym śmierć Eikom i wschodnim nomadom, Qumanom. Wielu Wendarczykom objawiają się złowieszcze omeny. I oto w sam środek konfliktu trafia dwoje młodych ludzi: Alain, który może odnaleźć swą przyszłość w wizji zesłanej przez Panią Bitew, i Liath, dziewczyna dziewczyna zdolna zmienić historię... Liath i Alain, uwikłani w walkę o przeżycie, bezlitośnie wciągani są w bitwę znacznie poważniejszą, o której wyniku zadecyduje magia... Pełna krwawych konfliktów i magii fascynująca opowieść, której akcja toczy się w alternatywnej wczesnośredniowiecznej Europie, gdzie ludzie i nieczłowiecze rasy walczą o władzę.

Kate Elliott (pseudonim literacki Alis A. Rasmussen) opublikowała swoje pierwsze opowiadanie w wydawnictwie DAW Books w 1992 roku.

Epicki cykl fantasy "Korona Gwiazd", którego akcja toczy się w alternatywnej Europie, przyniósł jej nominację do Nebula Award w 1998 roku. Na cykl składają się powieści: Królewski Smok, Książę psów, Głaz gorejący, Dziecko płomienia, The Gathering Storm, In the Ruins, The Crown of Stars.

W swoim pisarskim dorobku Kate Elliott ma także cykle fantasy i science fiction: "The Spiritwalker Trilogy", "Crossroads", "The Novels of the Jaran". Napisana wspólnie z Melanie Rawn i Jennifer Roberson bestsellerowa powieść fantasy Golden Key znalazła się w ścisłym finale World Fantasy Award w roku 1997.

Autorka wraz ze swym mężem Jayem Silvesteinem, archeologiem i antropologiem, oraz trójką dzieci mieszka na Hawajach.

 1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

 • Autor: Kate Elliott
 • Wydawnictwo Zysk i S-ka
 • Seria Korona Gwiazd
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2010
 • Ilość stron: 528
 • Stan: końcówka nakładu, książki są nowe, ale niepełnowartościowe (mogą posiadać zażółknięcia, drobne zagięcia, itp.), mogą nie posiadać dodatków takich jak płyty CD, płyty DVD, mazaki, długopisy, naklejki i inne drobne elementy.
 • Model: 978837506512133
 • EAN: 978837506512133
 • Wymiary: 14x20.5 cm