-10%

Kassumai

Nowość

42.00 zł

37.80 zł

Wysyłka w środę, 09.12.2020. Zobacz czasy dostawy.

3 towarzyszy
6 miesięcy w ONG
30 grup etnicznych (a nawet więcej!)
1 wielka nowa rodzina
miliony uśmiechów
wiele tabanek i piaskowych dróżek…Kassumai [pozdrowienie z języka felupe] - jedno słowo, które zawiera w sobie: wolność, pokój i szczęście.David Campos przebywał w Gwinei Bissau od listopada 2006 do maja 2007 roku w ramach projektu pomocowego dla mieszkańców S?o Domingos, który zrealizowano we współpracy organizacji pozarządowej Acç?o para o Desenvolvimento (Działanie dla Rozwoju) oraz urzędu miejskiego miasta Montijo. David podczas tego pobytu zakochał się w poznanych osobach, więc komiks, który za chwilę przeczytacie, jest nie tyle opowieścią o odbytej podróży, co wybiórczym dziennikiem przeżyć i kontaktów międzyludzkich, jakie autorowi dane było nawiązać w czasie pracy wolontariackiej, a także w czasie od niej wolnym.Filmiki nagrane w czasie tej podróży dostępne są na kanale dawize (YouTube).
David urodził się w 1979 w Meudon-la-For?t (Francja), jednak od czwartego roku życia mieszka w Portugalii. Dorastał w Montijo. Ukończył studia z zakresu animacji (w ETIC), tworzenia dla multimediów i sztuk audiowizualnych, a także kurs ilustracji i komiksu w Ar.Co. Pracował przy produkcjach animowanych, fanzinach i antologiach wydanych przez Associaç?o Chili Com Carne.
Publikacja sfinansowana ze środków podmiotowej dotacji projakościowej przyznanej Instytutowi Studiów Iberyjskich i Iberoamerykańskich UW na lata 2018-2020 za wyróżniającą ocenę PKA.
  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję