-30%

Imperium ciszy. Pożeracz Słońc. Tom 1

49.90 zł

34.93 zł

Wysyłka w czwartek, 24.09.2020. Zobacz czasy dostawy.

Galaktyczny rozmach „Diuny” połączony z epickim klimatem Imienia wiatru

Galaktyczny rozmach i genialna wizja bohatera-tyrana w kosmosie – pierwszy tom nowej serii science fiction „Pożeracz Słońc”

Ludzkość ma go za bohatera: człowieka, który zmiótł z nieba ostatnich obcych, Cielcinów. Oni uważają go za potwora: diabła, który zniszczył słońce, przy okazji unicestwiając miliony istnień.

Ale Hadrian nie był bohaterem ani potworem. Nie był nawet żołnierzem.

Uciekając przed ojcem i przyszłością w Świętym Zakonie Terrańskim, jaką ten dla niego zaplanował, przypadkiem znalazł się na niewłaściwej planecie, w zapadłym zakątku galaktyki. Zdany na własne siły, był zmuszony walczyć na arenie jako gladiator. A gdy w końcu trafił na dwór lokalnego lorda, musiał radzić sobie w nie mniej niebezpiecznej sieci intryg i układów.

Tak wkroczywszy na ścieżkę swego przeznaczenia, walczył w wojnie, którą nie ON rozpoczął, dla Imperium, którego nie kochał, przeciwko wrogom, których nigdy nie pojął.


Opinie o książce

Epicka SF w najczystszej formie.

James S.A. Corey, autor bestsellerowego cyklu „Ekspansja”

Rozmach i polityczna złożoność na miarę „Diuny”.

David Drake, autor cyklu „Generał”

Epicka space opera doskonale wpisująca się w tradycję pisarstwa Iana M. Banksa i «Diuny» Franka Herberta (…) Wspaniały nowy głos w literaturze science fiction.

Eric Flint, autor serii „1632” i „Belizariusz”

Stworzona z iście galaktycznym rozmachem wizja naszej odległej przyszłości w ogromnym kosmosie oraz historia bohatera, tyrana, która ukazuje jednak przede wszystkim człowieka i jego naturę.

Kevin J. Anderson, bestsellerowy autor „New York Timesa”, który wraz z Brianem Herbertem współtworzył kontynuację cyklu „Diuna” F. Herberta

Świetna propozycja dla miłośników twórczości Pierce’a Browna i Patricka Rothfussa.

„Library Journal"

Dla fanów space opery Ch. Ruocchio stworzył bogaty w szczegóły świat w odległej przyszłości. Czytelnicy lubiący epickie opowieści z silnym bohaterem będą usatysfakcjonowani tym obiecującym początkiem serii.

„Publishers Weekly”

Imperium Ciszy celebruje całą radość i czysty entuzjazm space opery w starym stylu.

SFFworld.com

Ruocchio, artysta o wyjątkowych umiejętnościach, zabiera nas w przyszłość wypełnioną niebezpieczeństwami, akcją, ironią i kilkoma cennymi dawkami nadziei.

David Brin, autor Listonosza i cyklu „Wspomaganie”


O autorze

Christopher Ruocchio jest redaktorem w wydawnictwie Baen Books, gdzie współredaguje m.in. antologie z gatunku militarnej SF. Ukończył Uniwersytet Stanowy w Karolinie Północnej, gdzie uzyskał licencjat z retoryki angielskiej z klasyką jako przedmiotem dodatkowym. Gorliwy badacz historii, filozofii i religii. Pisze od ósmego roku życia, Imperium Ciszy to jego oficjalny, doskonale przyjęty literacki debiut i początek serii „Pożeracz Słońc”. Mieszka w Raleigh w Karolinie Północnej, gdzie spędza większość czasu pochylony nad klawiaturą. Kiedy nie pisze, dzieli swój czas pomiędzy rodzinę, gry komputerowe i klub bokserski swojego kumpla. Można go znaleźć na Facebooku i Twitterze jako @TheRuocchio.

 1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

 • Autor: Christopher Ruocchio
 • Wydawnictwo Rebis
 • Seria Pożeracz Słońc
 • Oprawa: Miękka
 • Rok wydania: 2019
 • Ilość stron: 724
 • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
 • Model: 9788380625068
 • Język: polski
 • Oryginalny tytuł: Empire of Silence
 • Tłumacz: Moderski Jerzy
 • ISBN: 9788380625068
 • EAN: 9788380625068
 • Wymiary: 15.0 x 22.5cm