-31%

Łowca Duchów Artyzan

Artyzan

79.21 zł

54.94 zł

Chwilowo niedostępny

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym co robią duchy w nawiedzonym miejscu?
Zagraj w grę "Łowcy Duchów" i użyj swojej wyobraźni tak, aby poprzez odpowiednie ułożenie puzzla z latarką każdy z duchów był oświetlony.
60 różnych zadań zapewni dreszczyk emocji zarówno dużym jak i małym.
JAK GRAĆ?
1. Wybierz kartę z zadaniem i umieść ją na planszy.
2. Ułóż 6 puzzli na karcie z zadaniem tak, aby latarkami oświetlić każdego ducha.
3. Istnieje tylko jedno prawidłowe rozwiązanie każdego zadania.
Gra przeznaczona dla 1 osoby.
Wiek gracza: +6
Gra Ghost hunters (Łowcy Duchów) to kolejna gra z serii Smart Games, której uważnie przyjrzałyśmy się pod kątem możliwości wykorzystania w dydaktyce. W pudełku z grą znajdziemy:
6 plastikowych elementów, które po ułożeniu wypełniają pole do układania znajdujące się na górnej stronie kompaktowego pudełka mieszczącego całą grę. Na pięciu elementach znajdują się rysunki kolorowych latarek wraz ze snopem światła, który rzucają.
30 kart, na których przedstawiono różne tajemnicze miejsca będące siedzibą duchów.
karty są dwustronne, a każdy rysunek to odrębne zadanie (misja) do wykonania. Zatem łącznie jest 60 zadań pogrupowanych na cztery stopnie trudności.
książeczkę z rozwiązaniami zadań.
Reguły gry są bardzo proste. Wybieramy lub losujemy jedną z 30 kart przestawiających kryjówki sześciu duszków. Następnie decydujemy, którym z dwóch znajdujących się na karcie zadań chcemy się bawić (jedna lub druga strona karty). Zadanie polega na takim ułożeniu wszystkich 6 plastikowych elementów (puzzli), aby każdy duszek został oświetlony snopem światła z latarki. Puzzle mają swoją górną i dolną stronę. Łatwo je rozpoznać, bo dolna strona ma malutkie stopki. Puzzle należy ułożyć tak, aby wszystkie stały na stopkach. Nie można ich dowolnie obracać w płaszczyźnie góra - dół.
W zadaniach łatwiejszych ujawnione jest miejsce niektórych puzzli, a więc trzeba tylko właściwie położyć pozostałe. Jak można się domyślić zadania są o zróżnicowanym stopniu trudności; im wyższy poziom tym mniej ujawnionych puzzli. W zadaniach z poziomu najniższego mamy do ułożenia tylko 3 - 4 puzzle, natomiast w zadaniach z najwyższego poziomu nie znamy ułożenia żadnego puzzla.
Każde zadanie posiada tylko jedno prawidłowe rozwiązanie.
Łowcy duchów to gra, która uczy poszukiwania rozwiązań, eksperymentowania, analizowania informacji, przewidywania konsekwencji ruchu. Przy okazji ćwiczy cierpliwość, wytrwałość i umiejętność koncentrowania się na zadaniu.
Każdy kolejny eksperyment z ułożeniem poszczególnych puzzli przybliża gracza do znalezienia rozwiązania i sukcesu. To typowa metoda uczenia się metodą prób i błędów, ale w jakże innej sytuacji emocjonalnej niż podczas typowej lekcji. Błąd popełniony podczas gry jest istotną informacją, gdzie dany element nie może zostać położony. Możemy tę analizę wzmocnić pytając o przyczyny np.
Dlaczego uważasz, że ten element nie może zostać położony w tym miejscu?
Ponieważ latarka nie oświetli ducha... Ponieważ inny duch nie zostanie oświetlony... Ponieważ latarka oświetli ducha, ale płytka musiałaby zostać położona stopkami do góry, a to jest niezgodne z regułami gry...
  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

  • Producent: Artyzan
  • Wiek: 5-7 lat
  • Rok wydania: 2019
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: ARTYZAN_GXP-610356
  • Waga (g): 440.000
  • Seria Smart Games
  • EAN: 5414301518525