Brzdęk! Nie drażnij smoka Lucrum

209.95 zł

209.90 zł

Wysyłka w środę, 07.10.2020. Zobacz czasy dostawy.

Nie drażnij smoka!

Gier w klimacie fantasy nie brakuje. Zazwyczaj nasi bohaterowie w takich grach prężą muskuły i po pewnym czasie niestraszny im już żaden przeciwnik.

Nie w Brzdęku! Tu wprawdzie też awansujemy bohatera, jednak mechanika tworzenia talii pozwala nam wzbogacać się o coraz to lepsze karty broni, magicznych przedmiotów, towarzyszy i sprytnych trików.

Mimo to, cokolwiek byśmy nie uczynili, nie damy rady stawić czoła smokowi. Przeciwnie, korzystanie z niektórych dobrodziejstw znalezionych w lochach może tylko przyśpieszyć i tak nieuchronne zdenerwowanie przerośniętego gada!

Dzięki temu, Brzdęk! daje graczom kompletnie unikalne doświadczenie gry łotrzykiem. Zastanówcie się, czy kiedykolwiek w innej grze fantasy mieliście sposobność rzeczywiście wczuć się w klimat tej profesji? Owszem, mamy złodziejaszków w prawie każdej grze tego typu, ale czy rzeczywiście sprawia to, że czujecie jakbyście przemykali się w cieniu?
Stąpaj ostrożnie

W Brzdęku naprawdę stąpamy powoli i spokojnie, zaciskamy zęby, kiedy spowodujemy niepotrzebny hałas i usłyszymy niski pomruk budzącego się smoka. Ładujemy do plecaka nowe skarby i walczymy z chciwością, która każe nam zejść jeszcze głębiej…

I tu pojawia się kolejna mechanika Brzdęku, kuszenia losu (ang. push your luck). Zazwyczaj mechanizm ten tyczy się konkretnego działania w danej turze: czy rzucę jeszcze raz kostką, czy dobiorę kartę i zaryzykuję utratę wszystkiego, czy zadowolę się tym co mam.

W Brzdęku push your luck ma skalę strategiczną. Zejście w niższe partie lochów to gwarancja uzyskania większego zysku. Pozostaje jednak pytanie, czy mamy tyle pary w nogach, żeby stamtąd zwiać zanim smok zamieni nas w kopcącą się pieczeń? A przecież po lochach kręci się kilku śmiałków, kto wie, czy któryś nie zrobi czegoś głupiego i nie rozdrażni smoka?

Może lepiej chwycić pierwszy lepszy artefakt i bezpiecznie się ulotnić. A może smok wcale tak prędko nie otrząśnie się z objęć Morfeusza, a jakiś inny łotr zawinie skarby, które powinny należeć przecież do mnie?

Zawartość pudełka:
* dwustronna plansza,
* karty rezerwy,
* 40 kart talii startowych graczy,
* talia lochów,
* 7 żetonów artefaktów,
* 11 żetonów wielkich sekretów,
* 18 żetonów pomniejszych sekretów,
* 2 żetony klucza,
* 2 żetony plecaka,
* 3 żetony korony,
* 3 żetony figurki małpiego bożka,
* 4 żetony odznaki złodziejskiego mistrzostwa,
* żetony złota,
* 120 drewnianych kostek graczy,
* znacznik smoka,
* 24 drewniane kostki smoka,
* 4 pionki graczy,
* smocza sakwa,
* instrukcja.

Cechy gry:
* liczba graczy: 2-4 osoby,
* wiek: 12+,
* czas gry: ok. 30-60 min.

Sprawdź grę Brzdęk! Nie drażnij smoka w księgarni TaniaKsiazka.pl

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję

  • Wiek: od 12 lat
  • Rok wydania: 2018
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5907377129189
  • Waga (g): 1630
  • EAN: 5907377129189