Dzieciaki Grzeczniaki- Spacer

Dzieciaki Grzeczniaki- Spacer

Puzzle
Nasza cena: 31,04 zł
39,00 zł Taniej o 20 %
Wysyłka w: 72 godziny + czas dostawy
31,04 zł
39,00 zł
-20%

Dzieciaki Grzeczniaki – Spacer to prosta, a jednocześnie atrakcyjna gra edukacyjna należąca do serii „Dzieciaki Grzeczniaki”, przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Gry z tej serii mogą być wykorzystywane przez rodziców do zabaw z dziećmi w domu, jak również mogą być używane przez pedagogów i psychologów jako narzędzie edukacyjno-terapeutyczne w przedszkolu, szkole, świetlicy, placówce wychowawczej.

Dzieciaki Grzeczniaki – Spaceroparte są na układaniu 60-elementowych puzzli, które po złożeniu tworzą serię scenek znanych dzieciom z codziennego życia.

Gry te służą rozwijaniu i wzmacnianiu umiejętności społecznych. Układając puzzle dziecko w trakcie zabawy dowiaduje się, jakie zachowania są właściwe i poprawne. Ćwiczy także umiejętność koncentracji uwagi i współpracy z innymi graczami.

Ułożone obrazki mogą być punktem wyjścia do rozmowy z dziećmi na temat właściwych zachowań w domu i różnych miejscach publicznych, w trakcie zabaw z rówieśnikami oraz w kontakcie z osobami dorosłymi.

Założeniem serii jest przekazywanie dzieciom pozytywnych wzorców zachowania. Forma gry sprzyja łatwiejszemu ich przyswajaniu, a bohaterowie barwnych ilustracji, które ukazują sytuacje znane z życia codziennego, są postaciami, z którymi dziecko łatwo może się utożsamić. Dzięki temu przedstawione wzorce zachowań na długo zostają w pamięci małych graczy.

Na serię Dzieciaki Grzeczniaki składają się tytuły:
Dom
Obiad
Spacer
Plac zabaw
Zakupy
Kino

Każda część to:
- 60 puzzli
- bawełniany woreczek do ich przechowywania
- instrukcja zawierająca propozycje zabaw z wykorzystaniem ułożonych obrazków

Część Dzieciaki Grzeczniaki – Spacer przedstawia następujące scenki:
- idziemy obok mamy albo taty po chodniku
- pozdrawiamy znajome osoby
- przechodzimy przez jezdnię w wyznaczonych miejscach
- wrzucamy śmieci do kosza
- dbamy o zwierzęta
- dbamy o rośliny

Po połączeniu wszystkich elementów i ilustracji w jedną dużą planszę warto razem z dziećmi omówić sytuacje przedstawione na obrazkach. Możemy też zaproponować dzieciom inne zabawy związane z kształtowaniem poprawnych i kulturalnych zachowań podczas spaceru przykłady takich zabaw znajdują się w instrukcji.

Autorką pomysłu serii Dzieciaki Grzeczniaki jest Joanna Grych, psycholog i pedagog pracujący na co dzień z dziećmi i młodzieżą z zaburzeniami emocjonalnymi, autyzmem, zespołem Aspergera prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe w zakresie usprawniania umiejętności poznawczych oraz społecznych.

Prezentacje gier z serii Dzieciaki Grzeczniaki ukazały się dotychczas na niżej wymienionych blogach zapraszamy do przeczytania o tym, jak Dzieciaki Grzeczniaki sprawdzają się w zabawach domowych.

Brak recenzji

  • Autor: Joanna Grych
  • Producent Epideixis
  • Rok wydania: 2017
  • Stan: nowy, pełnowartościowy produkt
  • Model: 5900238764888
  • Język: polski
  • EAN: 5900238764888
  • Wymiary: 21.0x14.0x3.5 cm