-13%

DC Black Label Globalne Pasmo

99.99 zł

86.99 zł

Wysyłka w czwartek, 28.10.2021. Zobacz czasy dostawy.

Amerykańska miniseria science fiction osadzona w teraźniejszości, składająca się z pojedynczych niezależnych historii, w 2004 roku nominowana do Nagrody Eisnera. Globalne Pasmo jest agencją ratunkową o światowym zasięgu, interweniującą w przypadku kryzysów, które z powodu swojej nietypowości albo poziomu ryzyka przerastają konwencjonalne służby. W skład tej założonej i finansowanej przez tajemniczą Mirandę Zero zagadkowej organizacji wchodzi tysiąc jeden agentów będących specjalistami w wielu różnych dziedzinach: od broni biologicznej po parkour.

Elementem wyposażenia każdego członka Globalnego Pasma jest specjalny telefon umożliwiający stały kontakt z prawą ręką Mirandy Zero, sprytną Alef, która czuwa nad przebiegiem każdej akcji z centrum operacyjnego agencji. Od lingwisty w średnim wieku, przez szesnastoletniego maniaka komputerowego i emerytowanego detektywa, po najwyższej klasy oblatywacza - każdy z agentów Globalnego Pasma jest doskonały w tym, co robi, a także stanowi ostatnią szansę ludzkości na przeżycie.

Pomysłodawcą i scenarzystą serii jest Warren Ellis ("The Authority", "Transmetropolitan"). Rysunki są dziełem jednych z najlepszych artystów komiksowych, w tym: Simona Bisleya ("Hellblazer"), Chrisa Sprouse’a ("Tom Strong"), Karla Story’ego ("Batwoman"), Glenna Fabry’ego ("Kaznodzieja"), Gene’a Ha ("TOP 10"), Davida Lloyda ("V jak Vendetta"), Steve’a Dillona ("Kaznodzieja") oraz Lee Bermejo ("Joker"). Album zawiera wszystkie 12 zeszytów serii oraz fragmenty scenariusza.

  1. Napisz pierwszą recenzję

Napisz recenzję